Kontakt

LEDIN Group Sp. z o.o.
Dębowa 1
07-410 Tobolice

Śledź nas

26 października, 2018

Naświetlacz solarny LED line® z nagrodą Ministra Środowiska

Naświetlacz solarny LED line® 10W otrzymał III nagrodę w konkursie PRODUKT W OBIEGU organizowanym przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce we wtorek, 23 października podczas uroczystej gali. Podczas uroczystości Wojciech Łopiński, przedstawiciel producenta naświetlacza, firmy LEDIN Sp. z o.o. Sp.K., odebrał nagrodę i gratulacje z rąk Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.
 

Miejsce na podium w konkursie, zorganizowanym przez Ministerstwo Środowiska, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Potwierdziło ono tym samym, że nasz naświetlacz solarny LED line® jest produktem, wpisującym się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i że jest to produkt najwyższej jakości – mówi Izabela Ossowska z działu marketingu firmy LEDIN. – Posiadamy tytuł „Firma przyjazna naturze”, dlatego priorytetem dla nas jest tworzenie źródeł światła przyjaznych człowiekowi i środowisku. Tworzymy i dostarczamy najwyższej jakości źródła światła w zgodzie z europejskimi standardami, zawierające najnowszą technologię. Robimy to w trosce o komfort i zdrowie użytkowników.

Nagrodzony naświetlacz solarny LED line® korzysta z energii ze źródła odnawialnego – energii słonecznej. Zastosowany w naświetlaczu solarnym polikrystaliczny panel fotowoltaiczny przekształca energię słoneczną w energię elektryczną zmniejszając koszty eksploatacji do zera jednocześnie chroniąc środowisko.

Materiały, wykorzystane do produkcji naświetlacza są zaprojektowane w sposób umożliwiający ich odzyskanie, odnowienie i ulepszenie. Naświetlacz wyposażony jest w dwa czujniki ruchu oraz czujnik zmierzchu, zintegrowany z panelem fotowoltaicznym, który steruje włączaniem oprawy w wybranych warunkach oświetleniowych. Oprawa zawiera wymienne akumulatory litowo-jonowe o żywotności 500 cykli, które po zużyciu są poddawane recyklingowi. Źródłem światła są energooszczędne diody LED dzięki którym oprawa osiągnęła wysoką wydajność świetlną – ponad 100 lm/W. Klasa szczelności oprawy IP65 gwarantuje jej bezpieczną pracę w każdych warunkach atmosferycznych.

Konkurs PRODUKT W OBIEGU, zorganizowany przez Ministerstwo Środowiska, przeznaczony był dla producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców.

 

Jego pierwszym etapem była weryfikacja i ocena zgłoszeń, kolejnym – prezentacja nominowanych produktów lub projektów na wystawie podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, a ostatnim – wybór trzech laureatów. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Wspiera on również producentów, projektantów, dystrybutorów i usługodawców, którzy swoimi produktami lub projektami, wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Konkurs został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.